در این مطلب چگونگی تعیین قیمت برای مشتریان و زیر نماینده ها ، همچنین نحوه فعال کردن یا غیر فعال کردن فروش TLD خاص آموزش داده خواهد شد .

اول از همه بهتر است با واژه TLD آشنا شویم. TLD مخفف واژه top-level domain می باشد و اشاره به پسوند متصل به نام اینترنتی دامنه دارد . تعداد محدودی از پسوند های از پیش تعریف شده وجود دارد، و هر یک نشان دهنده یک دامنه سطح بالا می باشد. در حال حاضر از حوزه های سطح بالا می توان به com ، net ، gov ، edu ، ir ، org و … اشاره کرد .

www.siasite.com

1- توسط نام کاربری و کلمه عبور خود به اکانت نمایندگی دامنه خود لاگین نمائید سپس از زیر منو Settings بر روی Manage Products and Pricing کلیک کنید .

peoduct-and-pricing

www.siasite.com

2- بر روی Domain Registration کلیک نموده و مطابق عکس زیر بر روی Select the TLDs you want to sell کلیک نمائبد. سپس TLD ها پسوند هایی که مایل به فروششان هستید را تیک بزنید .

domain-registration-TLD

www.siasite.com

3- به Domain Registration برگشته و این بار بر روی Set the price for the TLDs you want to sell کلیک نمائید تا به صفحه مورد نظر منتقل شوید. در این صفحه به صورت پیش فرض لیست قیمت های ثبت ، انتقال و تمدید دامنه ها توسط سامانه قرار داده شده است .

از تب زیر میتوانید نسبت به تعیین قیمت مشتریان / نمایندگان به صورت مجزا اقدام نمائید :

domain-pricing

.

در ردیف “Your Cost” قیمت هایی که از جانب شرکت برای شما لحاظ شده است، قابل نمایش است که با افزایش “مجموع پرداختی” خود به شرکت، به صورت خودکار هزینه های شما نیز کاهش خواهد یافت و از سود بیشتری برخوردار خواهید شد.

تعداد سال هایی که می توانید برای ثبت/تمدید دامنه تعیین قیمت کنید، 10 سال می باشد ولی برای انتقال و بازگردانی دامنه تنها قادر به تکمیل قسمت 1 ساله می باشید.

.

4- برای تغییر قیمت هر کدام از پسوند ها کافی است از ستون Manage Prices بر روی آیکن مداد کلیک نمائید.

توجه داشته باشید که تمامی قسمت های جدول در مقیاس هزار ریال (صد تومان) محاسبه می شود. به عنوان مثال در صورتی که تمایل به ارایه یکی از پسوند ها را با قیمت 8900 تومان داشته باشید، بایستی به صورت 89.00 در قسمت مربوطه وارد فرمایید.

.

5- پس از اعمال تغییرات لازم است گزینه “Update Pricing” را در انتهای صفحه کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

.

برای اعمال قیمت های خود بر نمایندگان خود برای همان پسوند، لازم است از بالای صفحه سر فصل “Sub-Reseller Pricing” را انتخاب کنید.

در این صورت با توجه به Slab های ایجاد شده برای نمایندگان، می توانید قیمت های مورد نظر خود را اعمال کنید.

تنها تفاوتی که بین اعمال قیمت بر روی قیمت های مشتریان و نمایندگان می باشد، تعداد سال های قابل ثبت/تمدید می باشد. این موضوع در بخش نمایندگی در نظر گرفته نشده است. زیرا قیمت هایی که برای نمایندگان تنظیم می فرمایید، در صورت ثبت دامنه تا 10 سال نیز به صورت 10 تا قیمت ثبت یکساله در نظر گرفته می شود.

ضمنا توجه داشته باشید که نمایندگان دامنه شما نیز می توانند به همین صورت برای مشتریان/نمایندگان خود تعیین قیمت کنند.اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post