در این آموزش به شما نحوه اتصال سایت به درگاه های بانکی مانند ملت، پارسیان، ملی، پاسارگاد و … به صورت مستقیم و غیر مستقیم آموزش داده خواهد شد.

BANKS

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها می باشد با این تفاوت که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی و یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب اقدام په خرید از وب سایت شما نمایند.

 

 انواع درگاه های پرداخت اینترنتی

درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.

درگاه های پرداخت مستقیم معمولا رویه اخذ سخت تر و مراحل بیشتری را طی می نمایند و مناسب شرکت های بزرگ می باشد.

برای اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب سایت درگاه های واسطه می توانید اقدام به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم می باشد ولی معایبی نیز دارند که در ادامه توضیح داده شده است. از معتبرترین درگاه های پرداخت واسطه می توان به درگاه پرداخت ایرپول نام برد.

 

معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:

  1. وجه پرداختی پس از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد .
  2. درگاه های پرداخت واسطه معمولا دارای کارمزد می باشند.
  3. مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب و کار شما، نام وب سایت واسطه را مشاهده می کنند.
  4. و …

با این وجود در صورتی که شما یقصد دارید به سادگی و بدون دردسر وب سایت خود را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید درگاه های واسطه گزینه خوبی هستند.

 

نحوه اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چگونه است؟

برای اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در گذشته نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود و شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه و نام سایت و آدرس IP سایت می توانستید به آسانی اقدام به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده اقدام نمائید ، ولی با افزایش تعداد جرایم اینترنتی و نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها و به وجود آمدن سیستمی یکپارچه وجود چنین سیستم کنترلی بیشتر احساس می شد.

اکنون برای اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما باید برای کسب و کار خود از طریق وب سایت نماد اعتماد الکترونیک اقدام به اخذ نماد اعتماد نمائید.

پس از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب سایت شاپرک با شرکت ها و نوع خدمات ارائه شده توسط آنها آشنا شده و با مراجعه به سایت و یا تماس با شماره تلفن شرکت هایی که دارای خدمات پرداخت اینترنتی می باشند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.

 

وظیفه وب سایت شاپرک چیست ؟

شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل و جامع، نظارت دقیق و همه جانبه بر عملیات پرداخت و عملکرد شرکت های تابعه خواهد داشت:

  1.     کنترل و نظارت در شبکه پرداخت کشور
  2.     ایجاد ساز و کار یکسان برای فعالیت شرکت ها
  3.     استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
  4.     هدایت به سمت استفاده بهینه از منابع

 

در گذشته بانک ها مستقیماً خود اقدام به ارائه درگاه می کردند و این خود نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف اقدام به ارائه درگاه می نمودند . نظارت و پیگیری پرداخت ها اغلب مشکل بود ولی با به وجود آمدن سیستم شاپرک این مشکل برطرف گردید.اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post