با توجه به اینکه هاست های اشتراکی دارای محدودیت ارسال ایمیل در سایت می باشند (به عنوان مثال در برخی هاست ها 70 ایمیل در ساعت ) که اگر ارسال ایمیل از این تعداد افزایش پیدا کند یوزر شما به عنوان اسپمر توسط مدیر سرور مسدود می گردد.

Google-smtp

پس چه باید کرد ؟

برای ارسال ایمیل راه حل های بسیاری موجود هست از جمله استفاده از سرویس های رایگان مانند وب سایت mailchimp.com که امکان ارسال 12000 ایمیل در طول یک ماه را به کاربران معمولی می دهد بدین صورت که پس از آپلود لیست ایمیل های خود میتوانید ایمیلی را طراحی کرده . ارسال نمائید، این سرویس بیشتر به درد کسانی میخورد که فقط به فکر ارسال ایمیل تبلیغاتی هستند ولی کاربرانی که می خواهند ایمیل های سایت خود را (مانند ایمیل های درخواست عضویت ، تائید دیدگاه ها و … ) از طریق SMTP ارسال کنند این سرویس کاربری نخواهد داشت .

SMTP یا Simple Mail Transfer Protocol یکی از پروتکل های TCP/IP برای ارسال یا انتقال ساده ایمیل است که مانند یک دستیار است و ایمیل را از فرستنده دریافت و برای گیرنده ارسال می کند و بدلیل نگهداری در ایمیل ها از پروتکل های POP3/IMAP استفاده می شود که SMTP برای ارسال ایمیل و POP3/IMAP برای دریافت ایمیل مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از محدودیت های این پروتکل ارسال ایمیل می باشد و قادر به دریافت آن نیست و برخی از توابع ایمیل را پشتیبانی نمی کند.

SMTPs که توسط SSL امن شده است و تمام اطلاعات شما را به صورت کد شده ارسال می کند سرور SMTP مانند وب سرور است که ایمیل های فرستنده را به گیرنده منتقل می کند و اغلب پیام ها از سرور های مختلفی عبور می کنند تا بدست گیرنده برسد.

 

استفاده SMTP گوگل برای ارسال و دریافت ایمیل

برای استفاده از SMTP گوگل ، شما باید یک حساب gmail داشته باشید .

سپس برای استفاده از اس ام تی پی گوگل از مشخصات زیر استفاده کنید (مطابق عکس زیر)

SMTP Host : smtp.gmail.com

Port : 465

Prorocol : SSL

username : آدرس جیمیل خود

Password : پسورد اکانت جیمیل خود

Google-smtp2

توجه نمائید بعد از اولین ارسال ایمیل توسط SMTP اگر با ارور مواجه شدید ابتدا نسبت به  صحیح بودن مشخصات خود اطمینان حاصل نمائید سپس وارد اکانت جیمیل خود شده و اگر سوالی مبنی بر اجازه ارسال ایمیل توسط وب سایت پرسیده شد ،اوکی نمائید .

برای استفاده از SMTP گوگل در وردپرس به گونه ای که تمام ایمیل های ارسالی از طریق سایت وردپرسی شما از طریق اکانت جیمیل شما ارسال شود از افزونه WP Mail SMTP استفاده نمائید .

مولف : محمد مرادپوراشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post