برای امنیت بیشتر فایل هایتان در Cpanel می توانید با قرار دادن رمز بر روی پوشه مورد نظر از ورود افراد و هکرها به آن جلوگیری نمائید .

1- از بخش Security، گزینه Password Protect Directories را انتخاب کنید .

security

2- سپس بر روی نام پوشه ای که مایل به رمز گذاری بر روی ان هستید کلیک نمائید . (برای ورود به داخل یک پوشه بر روی آیکن زرد رنگ در کنار نام پوشه کلیک نمائید و برای خروج از آن Up One Level را کلیک نمائید )

3- در بخش Security Setting، تیک گزینه Password protect this directory را بزنید سپس در قسمت Name the protected directory نام دایرکتوری را وارد نمایید.

توجه : زمانی که کاربری به پوشه محافظت شده توسط وب دسترسی پیدا می کند ، هشداری برای وارد کردن نام کاربری و پسورد از کاربر درخواست خواهد شد . نامی که در قسمت Name the protected directory وارد می نمائید در این قسمت نمایش داده می شود .

security-settings

4- سپس بر روی دکمه Save کلیک نمائید سپس در صفحه جدید Go Back را بفشارید .

5- اکنون در قسمت Create User، نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید سپس دکمه Add/modify authorized user را بفشارید .

authorized-users

توجه : در صورتی که FrontPage Extension را بر روی هاست خود فعال کرده باشید ، قادر به ایجاد رمز بر روی پوشه ها نخواهید بود . برای غیر فعال کردن FrontPage Extension از بخش Advanced، گزینه FrontPage Extension را انتخاب کنید سپس در ستون Functions بر روی  Uninstall Extension کلیک کنید.اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post