اگر مایل هستید توسط کنترل پنل Cpanel برای اکانت خود یک سایت مجزا ایجاد کنید Addon Domain راه حل مشکل شماست .
.
با استفاده از Addon Domain شما قادر هستید در فضای سایت خود، اقدام به میزبانی چندین دامنه با محتوای متفاوت از یکدیگر کنید. برای هر دامنه که در قسمت Addon Domain اضافه شود، در فضای سایت تان شاخه پوشه ای با همان نام دامنه ایجاد می گردد که می توانید فایل های مربوط به آن سایت را در آن قسمت قرار دهید…
البته Addon Domain تفاوت ظاهری خاصی ندارد. فرض کنید شما صاحب دامنه sng.co.ir هستید. اکنون، یک دامنه به نام simasite.ir ثبت می کنید. ولی می خواهید مطالب متفاوتی با سایت دیگرتان داشته باشد. این کار با استفاده از Addon Domain امکان پذیر است.قبل از انجام این کار باید DNS های مربوط به دامنه  خود را در دامنه جدید نیز تنظیم نمایید.
.

1- نام دامنه خود را در مرورگر بدین صورت وارد نمائید http://domain name/cpanel سپس توسط نام کاربری و پسورد خود به کنترل پنل خود لاگین نمائید .

sng.co.ir

2) سپس از بخش Domains، گزینه Addon Domains را برگزینید.

addon-domain-1

sng.co.ir

3) اکنون مطابق عکس زیر فیلد های موجود را تکمیل نمائید:

addon-domain-2

.

– دامنه ای که قصد اعمال آن به عنوان Addon دارید را در فیلد New Domain Name وارد نمایید.

– در فیلد Subdomain/FTP Username و همینطور Document Root کلیک نمایید.

– رمز عبور را در فیلد Password و Password again نیز وارد کنید.

– دکمه Add Domain را فشار دهید

 

sng.co.ir

توجه 1 : پس از ایجاد Addon Domain، یک دایرکتوری با نام دامنه در مسیری که در فیلد Document Root ذکر شده، ساخته می شود که محتویات Addon Domain بایستی در آن قرار گیرد.

.

توجه 2 : به منظور اتصال از طریق FTP می توانید از طریق برنامه های FTP Client مانند (Cute FTP یا File Zilla) و با استفاده از مواردی که در فیلد Subdomain/FTP Username و همچنین Password، اعمال شد، اقدام نمایید.

.

توجه 3 : جهت اتصال Addon Domain به هاست، لازم است از طریق کنترل پنل دامنه نسبت به تنظیم DNS های هاست برای آن اقدام نمایید. (DNSهای دامنه اصلی و Addon Domain باید یکی باشند)اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post