سیما نت : برای تغییر هاست و تنظیم دامنه بر روی هاست جدید نیاز به تغییر NameServer های دامنه (اصطلاحا DNS) خود میباشم،چطور این کار باید انجام شود؟

 

DNS

راه حل:
در زمان ثبت دامنه یک نام کاربری(که مشابه آدرس ایمیل شما میباشد) همراه با یک رمز عبور و همچنین یک آدرس وب برایتان ارسال شده است. با استفاده از آن نام کاربری و رمز به آدرس وبی که در ایمیل وجود دارد وارد شوید.
در صفحه اصلی بازشده در بخش jump to domain نام دامنه خود را وارد کرده و در منوی بخش پایین گزینه Domain Registration Service را انتخاب کنید و بر روی فلش کنار آن کلیک کنید تا به صفحه مدیریت دامنه وارد شوید.

در این قسمت بر روی دکمه Modify Name Server کلیک کنید و در بخش nameserver ادرس DNSهایی که از میزبان وب خود دریافت کردید را وارد کنید و در پایان submit را بفشارید.
اعمال شدن این تغییرات ممکن است تا ۷۲ ساعت طول بکشد، این مدت زمان به شرکت میزبان وب شما، شرکت ارایه دهنده اینترنت به شما و بسیاری پارامترهای دیگر وابسته است.

 

راه حل دوم :

این راه حل برای دارندگان پنل متفاوت با مورد بالا است. که ابتدا به لینک مورد نظر پنل خود رفته و بعد یوزر و پسورد از پیش تعیین شده وارد پنل دامین شوید.

 

در صفحه ی باز شده از تولز بار بالای پنل بر روی گزینه دامین Domain کلیک کرده بعد به گزینه Domain Rigestration رفته و در این محل در محل Name server 1 و Name server 2 نام اسم سرور (DNS) که از هاستیگ خود دریافت کردید را وارد و بعد submit را کلیک کرده و تغیرر DNS شما پایان یافته است.اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post