Thumbs.db

شاید برای شما هم جای سوال باشد . در یک پوشه که از عکس های دیجیتال پر شده است ، اغلب یک فایل با نام Thumbs.db پیدا میکنم. این فایل چیست و آیا می توان این فایل را بدون مشکل حذف کرد؟

پاسخ : آه ، این طور که مشخص است هنوز از ویندوز XP استفاده میکنید فایل Thumbs.db یک فایل سیستم برای ذخیره مجموعه تصاویر بندانگشتی از عکس ها ، اسناد و صفحات وب اصلی شما برای یک پوشه مخصوص است. این فایل ، ویندوز XP را از رندر مجدد تصاویر بندانگشتی در هر بار مراجعه شما به آن پوشه خلاص می کند.

ویندوز 7 و ویستا تصاویر بندانگشتی را در جای دیگری ذخیره می کنند و به همین دلیل است که شما این فایل را در پوشه مشاهده نمی کنید .

 

آیا میتوانید Thumbs.db را پاک کنید ؟

بله ، اما پیشنهاد نمی کنیم که این کار را انجام دهید، به جای این این کار ویندوز را تغییر دهید تا فایل سیستم های مشابه را نشان ندهد ، برنامه Windows Explorer را از قسمت Tools و Folder Options اجرا کنید تب View را انتخاب نمائید و به سمت پایین اسکرول کنید . تیک گزینه Show hidden files and folders را بردارید و روی OK کلیک کنید. با این روش اگر چه فایل Thumb.db همچنان در پوشه شما باقی می ماند ، اما شما دیگر آن را نخواهید دید.اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post