یکی از مهم ترین مسائلی که هر وبمستری باید به آن توجه ویژه و خاصی نشان دهد جلوگیری از ایندکس شدن لینک ها یک بار با www و یک بار بدون www است.این مشکل مشکلی که اغلب وب سایت های ایرانی به آن دچار هستند.تاثیر منقی محتوای همسان و تکراری بر سئو و رنکینک سایت کاملا مشهود و اثبات شده است.

www-or-without-www-300x300

بعضی از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس این مشکل را به راحتی و فقط از طریق پنل ادمین حل کرده اند ولی اغلب سی ام اس ها نیاز به کانفیگ شدن فایل .htaccess به صورت دستی دارند.به کمک فایل .htaccess میتوانیم سرویس آپاچی نصب شده روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی لینوکس را وادار به لود کردن صفحه سایت فقط با www یا فقط بدون www کنیم .

 

برای لود شدن سایت فقط با www کافی است کد زیر را در فایل .htaccess و در مسیر روت سایت قرار دهید :

# Always use www in the domain
# Replace ‘domain.com’ with your domain name
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([a-z.]+)?domain\.com$ [NC]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
RewriteRule .? http://www.%1domain.com%{REQUEST_URI} [R=301,L]

در صورتی که مایل هستید وب سایت شما فقط بدون www باز شود ، برای لود شدن سایت فقط بدون www کافی است کد زیر را در فایل .htaccess و در مسیر روت سایت قرار دهید :

# Never use www in the domain
# Replace ‘domain.com’ with your domain name
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(([a-z0-9_]+\.)?domain\.com)$ [NC]
RewriteRule .? http://%1%{REQUEST_URI} [R=301,L]

نظریه های شخصی در مورد مزایا و معایب لود شدن سایت با www یا بدون www در اینترنت و در وب سایت های سئو و بهینه سازی برای موتور های جستجو گر گوگل وجود دارد ولی هیچ کدام اثبات نشده است … به عقیده شخصی بنده گوگل و الکسا هیچ فرقی بین باز شدن سایت با www یا بدون www قائل نمیشوند و مهم فقط استفاده از یکی از این ۲ فرمت است تا از ایندکس شدن محتوای تکراری در موتور جستجو جلوگیری به عمل آید . در واقع انتخاب باز شدن سایت با www یا بدون www ;h کاملا سلیقه ای است . وب سایت کامپایلر فقط بدون www باز میشود و هر لینک در گوگل فقط یک بار ایندکس میشود .اشتراک در شبکه هاي اجتماعي :

مطالب مرتبط با اين نوشته Related to this post